PB 2

Ponedeljek, 11. 5.

Danes si lahko dan popestrite z izdelavo balerine (fantje lahko naredite kak drug lik;)). Poglejte video spodaj, poiščite material in orodje ter začnite. Uspešno delo vam želim. Fotografijo izdelka mi pošljite na e naslov marko.bizjan@guest.arnes.si.

Ponedeljek, 4. 5.

Pozdravljeni učenci. Današnji dan je kot nalašč za vožnjo s kolesom. Najprej preverite svoje kolo, če je tehnično brezhibno (zavore, odsevniki) in poiščite čelado. V okolici hiše si naredite kolesarski poligon. Uporabite lahko različne ovire, ki jih boste imeli pri roki. Opravite nekaj spretnostnih voženj na poligonu. Tu si lahko ogledate primer domačega poligona. Vsi na kolo, za zdravo telo.

Ponedeljek, 20. 4.

Postavljam vam tedenski izziv, ki si ga oglejte na videu. Ko vam bo uspelo, naredite kakšno fotografijo in mi pošljite na mail marko.bizjan@guest.arnes.si. Lahko vas tudi posnamejo.

Ne pozabite na ogrevanje. Potem naredite preval nazaj brez “tovora” in šele nato si nekaj naložite na stopalo. Uspešno urjenje vam želim.

Ponedeljek, 6. 4.

Današnja naloga je preprosta in bo razvijala vašo domišljijo in vašo finomotoriko.

Iz kock (lego ali kakšnih drugih) ali naravnih materialov (kamni, deske) izdelajte sanjsko hiško. Če boste uspeli nagovoriti starše, mi fotografijo pošljite na e naslov marko.bizjan@guest.arnes.si. Uživajte.

Ponedeljek, 30. 3.

Pozdravljeni otroci 2. skupine PB. Za danes sem pripravil dva izziva. Gibalnega in “ročnospretnostnega”.

1. GIBALNI: »Gumitwist«

Cilji: -razvoj eksplozivne moči, -razvoj koordinacije, ravnotežja

Potek: -med dva stole vpneš elastiko (upam, da se bo kaj našlo) – tako kot je to v priloženem videu. Namesto dveh stolov so lahko držalo tudi starši ali bratje/sestre.  Za začetek osvojite stopnjo iz videa, za naprej pa vam pripravimo nove izzive.

2. Ročnospretnostni izziv

Za krajšanje časa, si lahko umislimo igranje različnih iger. Vem, da jih imate veliko, a za danes vam predlagam, da si prav posebno izdelate sami. Gre za igro Tri v vrsto, ki jo vsi poznate. Da bo igra bolj zanimava, jo izdelajte na naslednji način: poiščite zanimivo podlago – lahko karton, papir, blago, kamen. Na podlago zarišite mrežo, kakršno vidite na spodnji sliki. Za igranje potrebujete še 10 kamenčkov, ki jih okrasite s pomočjo tempera barvic ali flomastrov. Nanje lahko narišete pikapolonice, kakšen simbol ali jih samo pobarvate v dve barvi. Veliko zabave pri delu in igri vam želim. Če bodo starši dobre volje, jih prosite, da slikajo vaš izdelek in ga skupaj pošljite na naslov: marko.bizjan@guest.arnes.si

————————————————————————————————–

16. 3.

Pozdravljeni otroci PB 2. Izkoristite današnji sončen dan in čim več časa preživite na prostem. Seveda upoštevajte navodila in se tokrat ne družite s prijatelji ali sosedi. Bodite ustvarjalni in uporabite domišljijo ter si izmislite igro s svojo zgodbo in svojimi pravili. Če vam bo zmanjkalo idej, lahko vzamete kredo ali kaj podobnega in si na tla narišete polje za igro ristanc. Med skakanjem boste razvijali svojo moč in koordinacijo. Lep dan vam želim.

VIDEO:

23. 3.

Pozdravljeni učenci 2. skupine PB. Za današnjo nalogo sem izbral gibalno miselno igro, ki je prikazana v videu. CIlj je, da vztrajate, dokler ne usvojite gibov.

Упражнения для мозга.Стимулирует память, ускоряет мышление, работу обоих полушарий. улучшает процесс чтения и письма(взято с сайта Conhecimento PsicoEducacional) (https://www.instagram.com/p/B5t4oFwDXCu/

Objavil/a Ми Алекс dne Sreda, 11. marec 2020

24. 3.