IP ODBOJKA

27. 5.

Danes si namesto ure IP ODBOJKA v šoli, oglejte naslednji video o ODBOJKI:

20. 5.

Za igro odbojke in pravilen zgornji odboj je pomembna tudi moč rok in ramenskega obroča. Z namenom okrepitve teh mišic, opravite vaje iz naslednjega videa. Ko se vidimo, bomo preverili vaš napredek ;).

13. 5.

Pozdravljeni učenci in učenke! Ker tudi vas v četrtek čaka “prilagojeni atletski športni dan”, vam danes za izboljšanje osnovne telesne kondicije predlagam, da ponovite  vse vaje atletske abecede, ki jih že poznate in poskusite izvesti tudi nove, ki jih boste spoznali na posnetku. Vaje izvajajte na razdalji 15 m, na dvorišču, poti  ali bližnjem ravnem travniku.

6. 5.

Učenci in učenke! Danes si v i- učbeniku dobro preberite poglavje o napadalnem udarcu in sprejemu napadalnega udarca. Za praktično delo  ponovite osnovne odbojkarske vaje. Lahko se preizkusite tudi v vajah, ki so na posnetku.

Kot zanimivost pa si poglejte še naslednji posnetek:

22. 4.

Pozdravljeni učenci in učenke!

Upam, da ste si pogledali vsebine iz i- učbenika, vadili z žogo. Za danes sem pripravila video, ki prikazuje trening odbojkarske ekipe gluhih deklic iz Zreč. Ker trenerka počasi in nazorno razlaga, mislim, da se lahko tudi vi veliko naučite glede tehnike, pravil, postavitve igralcev…

15.4.

” Učenke in učenci! Odprite interaktivni učbenik in ponovite poglavja o osnovnih tehničnih elementih, si dobro poglejte posnetke vse do poglavja o kroženju igralcev in njihovi postavitvi v igralnih conah. Ne pozabite vaditi tudi s poljubno žogo, če nimate ravno odbojkarske.”

8. 4.

Učenci in učenke! Upam, da imate doma kako primerno žogo, s katero lahko v tako lepem vremenu kot je sedaj, vadite na dvorišču ali travniku vse vaje z žogo, ki smo jih delali v šoli. Še bolje bo, če imate tudi soigralca (brata, sestro, starše), s katerim si lahko podajate ali morda celo napnete elastiko oz. vrvico kot mrežo. Dobro bi bilo tudi, da  si v spletnem učbeniku podrobno preberete in pogledate posnetke posameznih tehničnih elementov, saj veste, da ste imeli pri vadbi kar nekaj težav.

3. teden

Pozdravljeni učenci! Tokrat imam za vas naslednjo nalogo: V interaktivnem učbeniku si natančno preberite začetne strani poglavja o odbojki, vse do tehničnih elementov. Za kondicijo ponovite ponedeljkovo “tabata vadbo” na povezavi.

Prejšnjič ste si pogledali odbojkarski trening deklic, tokrat odbojkarski trening dečkov.

2. teden

Učenci! Upam, da ste prejšnjič preleteli vsebino  (zgodovina, pravila, tehnični elementi, kviz, sodniški znaki) zavihka Odbojka  v spletni učilnici za Šport. Za danes predlagam, da si podrobno pogledate vse tehnične elemente: zgornji in spodnji odboj, servis, napadalni udarec. Kako izgleda trening dekliške ekipe si poglejte na povezavi:

Seveda pa samo od gledanja ne boste napredovali, zato opravite še tole “tabata vadbo” enkrat do naslednje srede, ko se zopet slišimo.”

1. teden

Učenke in učenci, v spletni učilnici odprite zavihek “odbojka” in preglejte vsebino. Poskusite rešiti tudi kviz. Vsekakor pa je nenadomestljivo gibanje zunaj, na svežem zraku, seveda sami ali v družbi domačih.